Spacer Performatywny | Magdalena Jędra

Piątek 18.06.2021, godz. godz. 16:00
Park Centralny (przed Białostockim Teatrem Lalek)

Fot. Jakub Wittchen

Spacer perfomatywny to otwarty dla wszystkich chętnych tancerzy rodzaj warsztatu połączony ze spacerem, który poprowadzi Magdalena Jędra.

„Obok mojej pierwszej fascynacji sztuką, staję się coraz bardziej uważną obserwatorką procesów zachodzących w przyrodzie, docierając do swojej pierwotnej fascynacji otaczającym mnie światem. Wyrastając ze swojej kognitywnej ułomności dotyczącej percepcji roślin z przyjemnością odkrywam ten nowy wszechświat. To doświadczenie bezustannie wpływa na moją artystyczną praktykę.

Intencją warsztatu jest zaproszenie uczestników na spacer i zaproponowanie kilku prostych ćwiczeń percepcyjnych. Chcę opowiedzieć o swoich dotychczasowych poszukiwaniach i zaproponować proste praktyki ruchowe. Cieszy mnie to, kiedy kontakt z przyrodą budzi u innych ludzi podobne uczucia, że mamy podobne spostrzeżenia lub to, że ktoś nagle dostrzega coś, co przez lata pozostawało dla niego niewidoczne. Chcę aby w płynny, bezstresowy sposób, bez wyciągania go z wygodnego krzesła w teatrze, w granicach na jakie sobie pozwoli stał się aktywnym uczestnikiem mojego warsztatu.”


Magda Jędra – tancerka, performerka, choreografka. Współzałożycielka grupy Good Girl Killer. Autorka spektakli m.in. „Europa. Śledztwo”, „Królestwo”, „What’s wrong with happiness”, „Le pas Jaques”, „Lotta I Gula”. Otwarta na działania w różnych przestrzeniach i na współpracę z amatorami różnych sztuk performatywnych. Wynikiem niskiej skłonności do klasyfikowania sztuki są jej performatywne kolaże. Pierwszym założeniem w pracy nad spektaklem jest praca w procesie a najważniejszą motywacją szukanie specyficznej i właściwej jakości ruchu dla zbudowania wyrazistej wypowiedzi. Lubi zdecydowane i niekonwencjonalne rozwiązania. Ostatnia fascynacja to zioła, pąki i pędy. Próbuje rozpoznać to, co rośnie dookoła. Uważna konsumentka. Mieszka w Sopocie.

 

PRZED UDZIAŁEM W WYDARZENIACH FESTIWALU ZAPOZNAJ SIĘ Z WARUNKAMI UCZESTNICTWA ZWIĄZANYMI Z PANDEMIĄ COVID-19 DOSTĘPNYMI TUTAJ

Skip to content