NIEBIESKA ZASŁONA | Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca w Białymstoku, spektakl dla dzieci od 7 roku życia (wydarzenie towarzyszące)

Scenariusz i reżyseria: Paweł Chomczyk
Choreografia: Karolina Garbacik
Muzyka: Robert Jurčo
Pedagog tańca klasycznego: Piotr Piotrowski
Pedagog tańca współczesnego: Eliza Kindziuk
Materiały wideo: Tomasz Adamski, Szymon EsDwa Kubas
Reżyser światła i dźwięku: Bogusław Kasperuk
Kostiumy: Elwira Horosz
Tańczą: Zuzanna Birkos/Magdalena Winnicka, Julia Czech/Zuzanna Knyszewska, Hanna Iwanicka/Oliwia Kardasz, Amelia Łachańczuk/Martyna Osińska, Dominika Prytuła/Gabriela Surowiec
Wsparcie techniczne: Paweł Urbanowicz
Wykorzystano fragmenty lekcji w opracowaniu Piotra Piotrowskiego.
Wykorzystano fragmenty polskich melodii ludowych oraz fragment „Wiosny” A. Vivaldiego
Produkcja: Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Białegostoku.

 

Opis spektaklu

„Kiedy tylko stara niania chrapnęła po raz piąty, niebieska tkanina zamieniła się w niebieskie powietrze, drzewa zaszumiały i można było usłyszeć, jak pluszcze woda w jeziorze i zobaczyć, jak ludzie chodzą po moście i machają do siebie z okien. (…) Wśród zwierząt zaczął się ruch.”
Niebieska zasłona. Virginia Woolf

 

„Niebieska zasłona” – taneczno-teatralny spektakl inspirowany tekstem o tym samym tytule, autorstwa angielskiej powieściopisarki Virginii Woolf. Tekst w oryginale, to króciutka, ale urzekająca pięknem opowieść, gdzie sen i podświadomość wyczarowują magiczny świat pełen ruchu i barw. To prosta historia niezwykłej krainy, która budzi się do życia w momencie, kiedy stara niania – szyjąc niebieską zasłonę – zasypia z igłą w dłoni i naparstkiem na palcu.
Zreinterpretowana przez współczesnych twórców (choreografa – Karolinę Garbacik oraz reżysera i scenarzystę – Pawła Chomczyka), opowiastka, to okazja do zanurzenia w fantastycznym świecie tańca, ruchu i muzyki na żywo, z których szyta jest historia na scenie. Pełna muzycznych zaskoczeń i humoru pozwala widowni – od najmłodszej do najstarszej – dać się porwać szaleństwu wyobraźni i poezji roztańczonych ciał.

Sobota 03.06.2023, godz. 12:00

Czas trwania: 30 min


Miejsce:
Centrum Aktywności Społecznej ul. Św. Rocha 3

fot. M. Czapko
fot. M. Czapko
Skip to content