ORGANIZM | Materia, spektakl plenerowy

Data: 04.06 godz. 16:30 | Czas trwania: 40 min
Miejsce: Skwer pomiędzy BTL a wzgórzem św. Magdaleny

O SPEKTAKLU


Scenerią choreografii Witolda Jurewicza jest gęsta zieleń. Premiera spektaklu odbyła się w zabytkowym Parku Helenów w Łodzi. Jego założeniem jest wpisanie choreografii opartej na organicznym ruchu w otoczenie natury. Kontrastujące z zielenią parku kostiumy zostały zaprojektowane i ręcznie malowane przez Aleksandrę Kmiecik. Oryginalną muzykę do spektaklu stworzył Bartosz Straburzyński.


Witold Jurewicz
Choreograf, pedagog i performer. Dyrektor Teatru Tańca Alter w Kaliszu, dla którego stworzył ponad 50 spektakli. W latach 1992– 2008 dyrektor artystyczny festiwalu Międzynarodowe Prezentacje Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu, jednego z najważniejszych festiwali tańca współczesnego w Polsce. Od dwóch dekad regularnie współpracuje z teatrami dramatycznymi, tworząc choreografię i ruch sceniczny. Były to m.in. Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie, Teatr im. S. Jaracza, Teatr Powszechny i Teatr Nowy w Łodzi, Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp., Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Performer w projekcie Festiwal Era Schaeffera, z którym występował w Polsce i za granicą. Od 2008 wykłada na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, gdzie w 2012 uzyskał stopień doktora.Uczył na festiwalach i warsztatach tańca współczesnego w Polsce, Niemczech, Holandii, Białorusi, Rosji, Izraelu, Szwecji i na Litwie.Autor programu nauczania tańca współczesnego i teorii ruchu. Twórca techniki ruchu wykorzystującej punkt podparcia i pracę z ciężarem jako podstawy ruchu zgodnego z indywidualną motoryką ciała.

Choreografia: Witold Jurewicz
Współpraca: Jacek Owczarek
Taniec: Anna Brykowska, Karolina Łykowska, Patryk Laudański, Maria Łozińska, Karolina Adaszek, Aleksandra Łuczak, Aleksandra Kępińska, Maria Lenczewska
Muzyka: Bartosz Straburzyński
Produkcja: Teofila Włodarczyk

.

.

Skip to content