ROZMOWY PO TAŃCU | PROWADZĄ: ANNA KRÓLCA I ADAM KAMIŃSKI

Czwartek 01.06.2022
godz. 21:40 – z artystami festiwalu rozmawia Anna Królica
BTL Lalki – kawiarnia teatralna, K. Kalinowskiego 1

 

Piątek 03.06.2022
godz. 21:30 – z artystami festiwalu rozmawia Adam Kamiński
BTL Lalki – kawiarnia teatralna, K. Kalinowskiego 1

 

Sobota 04.06.2022
godz. 21:00
– z artystami festiwalu rozmawia Anna Królica
BTL Lalki – kawiarnia teatralna, ul. K. Kalinowskiego 1

 

Niedziela 04.06.2022
godz. 19:30
– z artystami festiwalu rozmawia Adam Kamiński
BTL Lalki – kawiarnia teatralna, ul. K. Kalinowskiego 1

 

 

Taniec współczesny jest intrygującą i niejednoznaczną dziedziną sztuki. Zdarza się, że bywa niełatwy do interpretacji, konfrontuje nas z prowokującymi treściami i specyficzną formą, wzbudzającą pytania. Jak się odnajduje w tym świecie widz? Ten początkujący i ten zaawansowany? Ten starszy i ten młodszy?

 

Rozmowy o tańcu to zaproszenie do wzięcia udziału w cyklu spotkań wokół prezentowanych przedstawień na festiwalu Kalejdoskop, ale również jest to okazja do zetknięcia się oko w oko z artystkami i artystami obecnymi gościnnie w Białymstoku.

 

Czwartkowe i piątkowe rozmowy pospektaklowe prowadzi i animuje  krytyczka należąca do Związku Artystów Scen Polskich, a zagadnienia podejmowane podczas rozmów będą oscylowały wokół procesu twórczego, inspiracji i treningów tancerzy oraz portretów artystycznych twórców/twórczyń. Każdy widz /widzka ma możliwość zadawania nurtujących go pytań, dotyczących oglądanych spektakli i poznania szerszego kontekstu ich powstania.

W sobotę i niedzielę spotkanie będzie moderowane przez Adama Kamińskiego.

Anna Królica

Adam Kamiński

Anna Królica
Krytyczka, kuratorka i badaczka tańca, prezeska Fundacji Performa. Ukończyła teatrologię oraz rusycystykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także podyplomowe studia „Zarządzanie kulturą”. Jest autorką książek: Sztuka do odkrycia. Szkice o polskim tańcu, Pokolenie Solo. Choreografowie w rozmowie z Anną Królicą, kuratorką i redaktorką albumu Nienasycenie spojrzenia. Fotografia tańca. Znajduje się wśród autorów Słownika tańca XX i XXI wieku, realizowanego przez Uniwersytet Łódzki.

 

Adam Kamiński
Kurator Mandala Performance Festival, , prezes Stowarzyszenia JEST CZŁOWIEK, animator kultury. Koordynator licznych projektów z zakresu sztuki performance i tańca współczesnego, pedagog specjalny. Autor projektów terapeutyczno – kulturalnych.

Skip to content