fot. J. Wittchen

Zapraszamy na warsztaty taneczne!

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

SOBOTA, 03.06

10.00 – 11.30 Warsztat taneczny, Iwona Olszowska
SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10

Zanurzenie w hamaku powięzi

Warsztat w oparciu o metode Body Mind Centering czyli anatomię w doświadczeniu.
Zapraszam na zanurzenie się w ruchu powięziowym uwzględniającym
nieskończony potencjał ruchu, swobodny przepływ ruchu silky state, możliwość dynamiki kanguru state oraz potencjał adaptacyjny

11.40 – 13.10 Warsztat taneczny, Witold Jurewicz
SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10

Technika Ruchu „Tarzanki” wg Witolda Jurewicza

Technika ruchu to ćwiczenia mające na celu uzmysłowienie sił ciągu i pchania w zależności od punktów podporu. Kombinacje ruchowe w całych swoich rozciągłościach bez przerwy badają ciężary poszczególnych części ciała i umożliwiają zrozumienie zależności oddalenia środka ciężkości ciała od punktu podporu. Kombinacje zawarte w metodzie uczą ekonomii ruchu w zakresie zadanej motoryczności ruchowej. Wszystkie ćwiczenia mają na celu uruchomienie i uaktywnienie kręgosłupa na całej jego długości. W metodzie Witolda Jurewicza podstawą jest koordynacja ruchowa.

 

NIEDZIELA, 04.06

10.00 – 11.30 Warsztat taneczny, Katarzyna Leszek
SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10

Warsztat improwizacji + repertuar ze spektaklu holy melancholy z Katarzyną Leszek 
Warsztat podzielony będzie na dwie części – pierwsze 45 minut zajęć poświęcone zostanie na proces improwizowany, a drugie na naukę części repertuaru ze spektaklu ,holy melancholy’ w reżyserii i choreografii Katarzyny Leszek.
Warsztat nastawiony jest na eksplorację ciała w ruchu, która opiera się na pracy z różnorodnością jakości, rytmem, fakturą i przepływem. Improwizację wykorzystuję zarówno jako narzędzie, jak i doświadczenie budujące w jednostce indywidualność. Następnie używam jej w choreografii oraz schematach ruchowych opartych na szeroko pojętym języku tańca współczesnego.
Warsztat zgłębia jednostkowość w ruchu i wspiera budowanie własnych systemów działań oraz wrażeń odpowiadających konkretnym jakościom ruchowym w relacji do przestrzeni, osób się w niej znajdujących i własnego ciała. Bada granice i eksploruje decyzyjność. Zaprasza do poznania i zatopienia się we wciąż odkrywanym przez autorkę języku ruchowym.

11.40 – 13.10 Warsztat taneczny, Alexey Torgunakov
SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10

Taniec neoklasyczny
Taniec neoklasyczny opiera się przede wszystkim na technice tańca klasycznego. W trakcie lekcji będziemy poszerzać zwykłe klasyczne formy, czerpiąc inspiracje z technik tańca współczesnego, a także uwzględniać charakterystyczne elementy tańca modern” – tak Alexey Torgunakov opisuje swój warsztat.
Zajęcia składają się z rozgrzewki i krótkich kombinacji, których celem jest przygotowanie tancerza i jego ciała do wykonania rozszerzonej choreografii tanecznej, której tancerze nauczą się pod koniec zajęć.
Tancerze, którzy są zaznajomieni z technikami tańca klasycznego lub którzy kiedykolwiek zetknęli się z technikami tańca neoklasycznego, będą zainteresowani wypróbowaniem choreografii neoklasycznej, którą tworzy Alexey w oparciu o jego wieloletnie doświadczenie taneczne.
Tancerze niemający doświadczenia w tańcu klasycznym i neoklasycznym będą zainteresowani zapoznaniem się z elementami choreograficznymi tych stylów, co poszerzy ich wiedzę i wzbogaci ich słownictwo choreograficzne.

Cennik:

karnet za cztery zajęcia po 1,5 h – 160 zł

1 lekcja 1,5 h – 60 zł

2 lekcje 1,5 h –  55zł

3 lekcje 1,5 h – 50 zł

4 lekcje 1,5 h – 45 zł

fot. J. Wittchen

Skip to content