WSZYSTKO CO WIDAĆ. OHIO  | Sopocki Teatr Tańca

Data: 02.06. godz. 20:30

Czas trwania: 50 min

Miejsce: Białostocki Teatr Lalek, ul. K. Kalinowskiego 1

fot. Alicja Byzdra

O SPEKTAKLU


Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem stał się tekst „IMPROMPTU. OHIO” Samuela Becketta, ale całość utkana jest z wątków i obrazów inspirowanych m.in. „Pierwszą miłości”, „Krokami”, „Katastrofą”, czy nawet zupełnie luźno „Czekając na Godota”. Widzowie będą mieli możliwość znajdowania znaków i niuansów nawiązujących do dzieł Irlandczyka, ale twórcy przedstawienia pragną, by nawet Ci, którzy nie są zapalonymi „beckettologami” mogli przeżyć opowieść o jedności, rozwarstwianiu, rytmach, absurdach życia, marzeniach, miłości i śmierci.
Koncept, scenariusz, reżyseria, choreografia, kostiumy, scenografia, wykonanie: Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk
Muzyka: Mariusz Noskowiak
Gościnnie głosu May użyczyła: Sylwia Góra
Wizualizacje: Łukasz Boros
Światła: Rico / Mateusz Gierc

Sopocki Teatr Tańca
Został założony w 1998 roku przez parę dyplomowanych tancerzy i choreografów Joannę M. Czajkowską i Jacka Krawczyka. Teatr ma w swoim dorobku ponad sześćdziesiąt spektakli m.in. „Alchemik Halucynacji”, „D-KOD-R”, które prezentował na wielu festiwalach tańca współczesnego i teatrów alternatywnych w Polsce i za granicą m.in. w Republice Czeskiej, Portugalii, Niemczech, na Litwie, w Republice Białoruskiej, Rumunii, Szwecji, Finlandii, Estonii, Indonezji, Mołdawii, Bułgarii, Rumunii, Francji, Austrii, Włoszech, Argentynie, Hiszpanii, Rosji, Słowenii, Szwajcarii i Chinach.
Oboje założyciele teatru otrzymali od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaki honorowe „Zasłużony dla kultury polskiej”, a w 2018 roku Medale Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS.

fot. Andrzej Rola

Bilety:

W sprzedaży stacjonarnej w miejscach grania spektakli (bezpośrednio przed spektaklem):

ulgowy: 25 zł
normalny: 35 zł

  • Białostocki Teatr Lalek, ul. K. Kalinowskiego 1

Istnieje również możliwość zakupu biletów wcześniej – wyłącznie w SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10 (dotyczy również spektaklów granych w Białostockim Teatrze Lalek)

Skip to content