Jestem miłością III | Barbara Bujakowska

Data:  15.06 godz. 19:00
Miejsce: Białostocki Teatr Lalek, ul. K. Kalinowskiego 1

Barbara Bujakowska


Tancerka, choreografka i pedagożka związana z Krakowem. Taniec studiowała na Anton Bruckner Privatuniversität w Linz w Austrii (dyplom BA) oraz w Salzburg Experimental Academy of Dance (Preparatory First Program), wcześniej była uczennicą Studia Baletowego przy Operze Krakowskiej.

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Art Station Foundation (Stary Browar Nowy Taniec), Urzędu Miasta Krakowa.

Od 2006 roku tworzy nieprzerwanie swoje spektakle z pogranicza ruchu, teatru, performance’u oraz multimediów. Współpracuje również z innymi artystami.
Do swoich ostatnich prac „The voice of seniors” (produkcja: Krakowskie Centrum Choreograficzne) oraz „CZTERDZIEŚCI“ (patronat CRICOTEKA) zaprosiła osoby niemające wcześniej styczności ze sceną.

“Barbara Bujakowska jest jedną z najbardziej twórczych postaci polskiej sceny tańca współczesnego. Jej prace wyróżniają się intelektualnym kontekstem, świadomością formy i precyzją wykonania”.
Janusz Marek, CSW, Warszawa

Jestem miłością III


Trzecia część projektu pt. „Jestem miłością” porusza tematykę archetypu cienia, który według psychologii Carla Gustawa Junga reprezentuje ciemną stronę osobowości. Cień jest to burzliwy podświat psychiki ludzkiej, przechowujący najbardziej prymitywną część siebie. Są to tłumione instynkty i uczucia… Jest wszystkim tym, czego wolelibyśmy o sobie nie wiedzieć.

Spektakl jest przeznaczony dla widzów dorosłych.

Koncept i reżyseria: Barbara Bujakowska

Współpraca artystyczna: Marta Wołowiec, Karol Miękina

Performans: Marta Wołowiec, Karol Miękina, Barbara Bujakowska

Montaż wideo: Aleksander Hordziej

Montaż dźwięku: Szczepan Sołtys

Data premiery: 4 grudnia 2021

Produkcja: Nowohuckie Centrum Kultury – Krakowskie Centrum Choreograficzne”

Projekt powstał w ramach Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.

Bilety:

WSTĘP WOLNY na wszystkie spektakle i wydarzenia. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

Skip to content