Inauguracja 21. edycji Festiwalu Tańca Współczesnego Kalejdoskop 

Czwartkowy wieczór z pewnością zapisze się w historii Festiwalu Tańca Współczesnego Kalejdoskop jako jeden z najbardziej pamiętnych. To właśnie spektakl “Fast Foot Fools/Szybkonodzy głupcy” Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark zainaugurował 21. edycję naszego wydarzenia, przyciągając tłumy zarówno stałych bywalców, jak i nowych uczestników pragnących po raz pierwszy zanurzyć się w magiczny świat tańca współczesnego.

Spektakl, inspirowany premierą Anny Piotrowskiej z 2017 roku zatytułowaną “Fast Food Foot”, stanowi swoisty hołd dla przeszłości, jednocześnie przenosząc widzów w zupełnie nową rzeczywistość. Tytułowi “szybkonodzy głupcy” to postaci zatracone w rytmie disco, błądzące po przestrzeniach popkultury i karykaturalnie zamknięte w swoich wyobrażeniach o splendorze i rozrywce. Spektakl ukazuje ich życie jako niekończącą się dyskotekę, gdzie gesty, dźwięki i obrazy tworzą swoistą symfonię popkulturowego szaleństwa.

Artyści wprowadzili widzów w świat Disco-Body – koncepcji ruchowej, w której przetwarzają liczne kody kulturowe, szukając wrażeń i wyobrażeń o ciele, zaklętych w gestach, dźwiękach, obrazach i rytmie. I to właśnie w nich odnajdujemy esencję tego wyjątkowego spektaklu, który nie tylko bawi, ale i skłania do refleksji nad współczesnym stylem życia.

Przed nami jeszcze wiele fascynujących wydarzeń, które na pewno dostarczą niezapomnianych wrażeń. Czekamy z niecierpliwością na to, co przyniesie kolejny dzień festiwalu, pewni, że równie mocno zachwyci nasze zmysły i umysły.

Relacja – fot. Marcin Onufryjuk

Skip to content