„Bliżej” …siebie i drugiego człowieka – warsztaty

20240613-MO_L4448

 W programie tegorocznego Festiwalu Tańca Współczesnego Kalejdoskop swoje miejsce obok spektakli, wystaw czy spotkań z artystami mają również warsztaty.

 

W czwartek pierwsze z cyklu zajęć pod hasłem “Bliżej” poprowadziła Dorota Baranowska, choreografka, tancerka oraz pedagog.

 

Zajęcia ruchowe skierowane są do osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, w tym do osób niewidomych, słabowidzących i niesłyszących. To niecodzienne podejście do tańca ma na celu stworzenie przestrzeni, w której każdy może poczuć się swobodnie i pewnie. Uczestnicy wspólnie poznają techniki improwizacji, odkrywając nowe sposoby komunikacji i wyrażania emocji. Warsztaty są też przestrzenią wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia, gdzie ruch staje się uniwersalnym językiem łączącym wszystkich uczestników.

 

Festiwal Tańca Współczesnego Kalejdoskop, który co roku przyciąga miłośników tańca z całego kraju, w tym roku zyskał dodatkowy wymiar. Dzięki warsztatom pokazujemy, że taniec to nie tylko forma sztuki, ale również sposób na przełamywanie barier i budowanie mostów między ludźmi o różnych doświadczeniach życiowych.

 

Kolejne zajęcia:

14.06 piątek: 16:00-17:30

15.06 sobota: 9:00-10:30

16.06 niedziela: 9:30-11:00

 

Relacja – fot. Marcin Onufryjuk

Skip to content