ZAPRASZAMY NA WARSZTATY!

Anna-Piotrowska


Czy zdążyliście zapoznać się z naszą propozycją wydarzeń towarzyszących?

Jeśli nie, przybywamy z kompletną paczką niezbędnej wiedzy!

Zapraszamy Was do Studia Działań Kreatywnych DanceOFFnia na warsztaty taneczne z Anną Piotrowską i Alexeyem Torgunakovem!


Harmonogram warsztatów:

PIĄTEK 3.06

15.00 – 16.30 Warsztat taneczny, Anna Piotrowska „Motywacja i energia w tańcu”
SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10

16.35 – 18.05 Warsztat taneczny,  Alexey Torgunakov „Taniec neoklasyczny”SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10

SOBOTA 4.06

10.00 – 11.30 Warsztat taneczny, Anna Piotrowska „Motywacja i energia w tańcu”SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10

11.40 – 13.10 Warsztat taneczny, Alexey Torgunakov „Taniec neoklasyczny”SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10

NIEDZIELA 5.06. 

10.00 – 11.30 Warsztat taneczny, Alexey Torgunakov „Taniec neoklasyczny”SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10

11.40 – 13.10 Warsztat taneczny, Anna Piotrowska „Motywacja i energia w tańcu”SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10

Cennik warsztatów:

karnet za trzy zajęcia po 1,5 h u jednego instruktora 150 zł

1 lekcja 1,5 h – 60 zł/lekcja

2 lekcje 1,5 h –  55zł/lekcja

3 lekcje 1,5 h – 50 zł/lekcja

Chcesz zapisać się na warsztaty? Wypełnij formularz zgłoszeniowy!

Poznajcie naszych instruktorów!

Motywacja i energia w tańcu | Anna Piotrowska

Zaproponuję szybkie kombinacje, które pozwolą eksplorować pobudzanie energii i uzyskać satysfakcję w ruchu, dodając szybkie zadania improwizacyjne. Zapraszam!
Anna Piotrowska

Anna Piotrowska.jpg

fot. Aleksandra Staszczyk
Anna Piotrowska
doktor w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie rytmiki i tańca, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, tancerka. Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca eferte, założycielka „mufmi” w Warszawie (od 1995 r.), producent teatralny. Od 1996 r. stworzyła ponad 120 autorskich choreografii i przedstawień. Obecnie dyrektorka Teatru Rozbark i prodziekan Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Kierownik artystyczny zespołu Teatru ROZBARK w Bytomiu (2014-2018). Pomysłodawczyni i koordynatorka wielu ogólnopolskich i
międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych. Otrzymała nagrodę Województwa Śląskiego „Złotą Maskę 2016” za całokształt pracy, za reżyserie i choreografie spektakli dla Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK w 2015 r. Spektakl „bless the king_nieliryczna pieśń” otrzymał nagrodę na Festiwalu SzekspirOFF 2018 w Gdańsku. W tym roku otrzymała Nagrodę Teatralną „Złotą Maskę” w Województwie Śląskim w kategorii CHOREOGRAFIA / RUCH SCENICZNY za choreografię spektaklu “GEMINI tryptyk” oraz “Policzalni” w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark.

Taniec neoklasyczny | Alexey Torgunakov

Taniec neoklasyczny opiera się przede wszystkim na technice tańca  klasycznego. W trakcie lekcji będziemy poszerzać zwykłe klasyczne  formy, czerpiąc inspiracje z technik tańca współczesnego, a także  uwzględniać charakterystyczne elementy tańca modern – tak Alexey  Torgunakov opisuje swój warsztat.

Zajęcia składają się z rozgrzewki i krótkich kombinacji, których celem  jest przygotowanie tancerza i jego ciała do wykonania rozszerzonej  choreografii tanecznej, której tancerze nauczą się pod koniec zajęć.  Tancerze, którzy są zaznajomieni z technikami tańca klasycznego lub  którzy kiedykolwiek zetknęli się z technikami tańca neoklasycznego,  będą zainteresowani wypróbowaniem choreografii neoklasycznej,  którą tworzy Alexey w oparciu o jego wieloletnie doświadczenie  taneczne.

Tancerze niemający doświadczenia w tańcu klasycznym i  neoklasycznym będą zainteresowani zapoznaniem się z elementami  choreograficznymi tych stylów, co poszerzy ich wiedzę i wzbogaci ich  słownictwo choreograficzne.

Alexey Torgunakov - Photo by Szymon Kawecki-Kawka(1).jpg

fot. Szymon Kawecki-Kawka

Alexey Torgunakov
ukończył Moskiewską Akademię Choreografii jako artysta baletu w 2004 roku i jako pedagog ze stopniem magistra w 2008 roku. Po ukończeniu Akademii dołączył do zespołu artystycznego Teatru Bolszoj (Moskwa / Rosja), gdzie występował w repertuarze klasycznym i współczesnym. Tańczył w pierwszych obsadach baletów neo-klasycznych i współczesnych. Występował w spektaklach takich choreografów jak: Angelin Preljocaj, Jiri Kylian, Roland Petit, Alexei Ratmanski, John Neumeier, Tatiana Baganova, Yuri Grigorovich, Natalia Shirokova i inni. Po produkcji z Tatianą Baganovą („The Rite of Spring”) w 2013 roku został zaproszony do kierowanego przez nią prestiżowego Provincial Dances Theater (Yekaterinburg/ Rosja), gdzie zaczął również pracę pedagogiczną. Występował w spektaklach takich choreografów jak: Ivgi&Greben, Tatiana Baganova. W 2013 wspólnie z Olegiem Stepanovym utworzyli mover|evermore creative|duet. Tworzą i poszukują łącząc taniec z innymi dziedzinami sztuki. Jako duet współpracują także z innymi artystami i grupami, między innymi z Vozdukh Dance Company (Krasnodar/Rosja). Od 2014 roku Alexey jest związany z Bytomskim Teatrem Tańca i Ruchu ROZBARK (Bytom/ Polska) jako tancerz i pedagog.

Zapraszamy!

Skip to content