Taniec w Obiektywie – Wystawa Fotografii Andrzeja Górskiego „Manège” na Festiwalu Kalejdoskop

20240614-MO_L5809

W ramach tegorocznego Festiwalu Kalejdoskop w Uniwersyteckim Centrum Kultury prezentujemy niezwykłą wystawę fotografii autorstwa Andrzeja Górskiego, zatytułowaną „Manège”. To niepowtarzalna okazja, aby podziwiać zjawiskowe fotografie powstałe podczas Przestrzeni Sztuki Taniec 2023, wykonane przy użyciu jednej z najbardziej wymagających technik fotograficznych – mokrego kolodionu na szkle.

Andrzej Górski, uznany fotograf z wieloletnim doświadczeniem, podjął się ambitnego projektu uchwycenia w ruchu dwunastu białostockich tancerzy, których pozy i gesty inspirowane są wielkimi postaciami ze świata tańca. Wystawa „Manège” to prawdziwa gratka dla entuzjastów tańca i fotografii, łącząca w sobie precyzję i piękno choreografii z wyjątkowym artyzmem techniki fotograficznej.

Wystawa „Manège” dostępna jest dla zwiedzających przez cały czas trwania Festiwalu Kalejdoskop. To wyjątkowa okazja, aby zanurzyć się w świat tańca i fotografii, przeżyć niezapomniane chwile obcowania z pięknem i artyzmem w najczystszej formie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w tę niezapomnianą podróż – w świat, gdzie ruch i obraz stają się jednym, tworząc magiczną i niepowtarzalną całość.

Relacja – fot. Marcin Onufryjuk

 

Skip to content