Spakujcie szczoteczkę do zębów, wygodne buty i w drogę. Zostały 2 dni do rozpoczęcia Kalejdoskopu!

102A9763
Już za dwa dni wielkie wydarzenie taneczne: XX edycja Festiwalu Kalejdoskop. 
Co będzie się działo?
Po pierwsze spektakle. W czwartek zobaczymy Hertz Haus ze spektaklem “UNBODY”, w piątek Sopocki Teatr Tańca zaprezentuje “Wszystko co widać. OHIO”, w sobotę Teatr Tańca Nieznany przedstawi “Holy Melancholy”, a w niedzielę Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark “Bestie”. Jako wydarzenie towarzyszące oferujemy też spektakl dla dzieci od 7 roku życia “Niebieska zasłona”.
 
Pojawi się też aż 10 Krótkich Form Choreograficznych, Interaktywny wykład performatywny “Ucieleśniony Mózg” i spektakl plenerowy “Organizm”. 
 
Nie zabraknie okazji do dyskusji (finałem każdego dnia festiwalu są Rozmowy po tańcu) oraz szlifowania własnego warsztatu tanecznego na warsztatach (więcej na: http://www.festiwal-kalejdoskop.pl/warsztaty-tanczne/).
 
Festiwal to jednak nie tylko taniec, ale i wernisaż prac pleneru plastycznego Ruch Uczniowie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A.Grettgera w Supraślu, jam taneczno-muzyczny czy spacer historyczny po Białymstoku.
 
Udział w większości wydarzeń jest wolny. Informacje o płatnych spektaklach dostępne na: http://www.festiwal-kalejdoskop.pl/bilety-2/
 
Którego wydarzenia jesteście ciekawi najbardziej?
 
Kalejdoskop 2023 dofinansowano z budżetu Miasta Białegostoku oraz dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Skip to content