Don’t Let It Die | Ola Komarnicka / Krzysztof Jaros

Data:  14.06 godz. 20:00
Miejsce: Białostocki Teatr Lalek, ul. K. Kalinowskiego 1

Ola Komarnicka


Choreografka, pedagożka i teoretyczka tańca. Absolwentka magisterskich studiów choreograficznych i podyplomowych studiów teorii tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Rocznego Kursu Choreografii Eksperymentalnej organizowanego przez Centrum w Ruchu w Warszawie. Autorka licznych etiud, spektakli oraz choreografii do widowisk performatywnych, filmów tańca i pokazów mody. Laureatka konkursów, zdobywczyni m.in. 1. miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Choreograficznym Małych Form Po: Ruszeni w Warszawie, czy Nagrody Głównej i Nagrody Choreograficznej Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego CODA we Włocławku. Obecnie działa jako freelancerka, autorka niezależnych projektów choreograficznych i interdyscyplinarnych. Współpracuje z Wydziałem Tańca UMFC – jako wykładowczyni oraz jedna z choreografek/ów Chopin University Dance Company.

Krzysztof Jaros


Student 3. roku Wydziału Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na specjalności taniec współczesny. Były uczeń Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca; jako adept tańczył w spektaklach Kieleckiego Teatru Tańca. Zwycięzca 13. edycji programu telewizyjnego Mam Talent. Posiada certyfikaty ukończenia Summer Intensive 2022 Master Ballet Academy w Pheonix, Summer Intensive 2023 Kibbutz Dance Company w Izraelu oraz Solocoreografico Youth Program w Lyonie. Współpracuje z Teatrem Tańca „Zawirowania” – wystąpił w spektaklach „Anima, Animus 2” oraz „Nad poziomy” w choreografii Elwiry Piorun.

Don’t Let It Die


„Don’t Let It Die” to poetycka afirmacja wrażliwości i delikatność – tak często niesłusznie rezerwowanych dla utartych norm i konwencji, czy też piętnowanych przez stereotypowe myślenie. Etiuda inspirowana ikonicznym „Umierającym łabędziem” Michaiła Fokina podobnie jak oryginał problematyzuje pojęcie piękna, skupiając się jednak na jego transgresywnym potencjale i ponadmaterialnym charakterze.

Choreografia: Ola Komarnicka

Kreacja i wykonanie: Krzysztof Jaros

Muzyka: Hildur Guðnadóttir „Strokur” (remix), Camille Saint-Saëns „Le Cygne” w wykonaniu Michelle Beauchesne”

Bilety:

WSTĘP WOLNY na wszystkie spektakle i wydarzenia. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

Skip to content