„LATE LOVERS OF MOON SNOW” / SPÓŹNIENI KOCHANKOWIE KSIĘŻYCOWEGO ŚNIEGU spotkajmy się po wewnętrznej stronie mojego księżyca… / Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark
Data: 07.06.2025r. godz. 19:00-20.30
Miejsce: Uniwersyteckie Centrum Kultury i Nauki, ul. Ciołkowskiego 1N
Twórczość Rene Magritte’a od lat towarzyszy Annie Piotrowskiej w jej twórczości artystycznej. W 2007 r. zrealizowała spektakl „Bóg 8 Dnia” dla teatru mufmi w Warszawie. Okazuje się, że źródło nurtu surrealistycznego w sztuce jest niewyczerpywalne i za każdym razem można odkrywać dla siebie nowe konteksty. Niech spektakl będzie swoistym tortem urodzinowym, smacznym, bogatym i który zapadnie nam w sercu i pamięci.
Świat zatracił się w tajemnicy rzeczy. Obojętne lustro nieustannie wpatrywało się w osobiste wartości. Gigantyczne dni tonęły w zapomnieniu. Puste spojrzenia wykrzykujące wariacje smutku. Spóźniłam się o parę lat. Dostrzegłam za późno miłość, która przypatrywała się za siedmioma wzgórzami w miejscu przypisanym pomiędzy dwoma kontynentami świata. Księżycowy śnieg topił uczucia i przeganiał czarne myśli. I tak nie były zbyt widoczne w świetle księżyca. Idealny dzień. Zapomniałam o nim. Wciąż szukam wnętrza mojego księżyca. (Anna Piotrowska).
Biogram Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark:
Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, jak sama nazwa mówi, spaja w sobie pięć ważnych elementów – łączy i przenika dziedziny teatru, tańca, i ruchu, będąc instytucją miasta Bytomia, mieszczącą się w dzielnicy Rozbark. Jednym z atutów, który pozwala rozwijać naszą działalność jest siedziba instytucji – wyjątkowy budynek Cechowni kopalni Rozbark. Naszą MISJĄ jest przybliżać widzom sztukę tańca poprzez różne formy od festiwali i rezydencji, po programy edukacyjne i społeczne, mające za zadanie animować głównie środowisko lokalne, tworząc jednocześnie jedno z ważniejszych miejsc na tanecznej mapie Polski. Nie zapominamy i kontynuujemy myśl BYTOMIA TAŃCZĄCEGO, w którym najważniejsze jest przebudzenie energii i zmotywowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz stworzenie wspólnej przestrzeni kulturotwórczej.
Jako teatr prowadzimy działania przede wszystkim w obszarach:
- artystycznym i produkcyjnym – tworzymy własne spektakle oraz prezentujemy najciekawsze przedstawienia teatru tańca współczesnego i jego różnorodnych form, goszcząc na swoich deskach najwybitniejsze zespoły zarówno z Polski, jak i ze świata.
- edukacyjnym oraz społecznym – rozwijamy ofertę edukacyjną w postaci zajęć stałych, cyklicznych warsztatów oraz festiwalu tańca współczesnego, a także tworzymy projekty społeczne tak, aby z proponowanych zajęć i spektakli, mogły korzystać także osoby, dla których wydarzenia te pozostają poza możliwościami finansowymi oraz wszelkiego rodzaju środowiska defaworyzowane, poprzez organizację szeregu projektów dla osób starszych, niepełnosprawnych bądź wykluczonych ze względu na status społeczny.
Koncepcja, reżyseria i choreografia: Anna Piotrowska
Kreacja i wykonanie: Kamil Bończyk, Aleksandra Kępińska, Sabina Letner, Julia Lewandowska, Ewa Noras, Anna Piotrowska, Daniel Zych
Współpraca artystyczna: Teatr Ocelot pod dyrekcją artystyczną Beaty Zając
Artyści występujący w spektaklu: Mariusz Nguyen
Obiekt świetlny & pejzaż dźwiękowy: Michał Mackiewicz – Lucid Lines
Opracowanie muzyczne: Anna Piotrowska
Reżyseria światła: Paweł Murlik
Przestrzeń, scenografia i kostiumy: Anna Piotrowska & Ewa Noras, współpraca: Atelier Bronisława Cichy
Realizacja światła: Dastin Greczyło
Realizacja dźwięku: Jakub Ritter
Współpraca techniczna: Krzysztof Soszka, Kuba Zapartowicz
Współpraca produkcyjna: Mateusz Kowalski
Grafika: anatan, foto: Jola Staszczyk,
Promocja: Martyna Fras, Justyna Kukiełka, Ewa Noras, Aleksandra Kępińska, Anna Piotrowska.



