Duet on cello, piano & a heartbeat | Katarzyna Leszek i Kacper Szklarski

Data:  14.06 godz. 20:00
Miejsce: Białostocki Teatr Lalek, ul. K. Kalinowskiego 1

Katarzyna Leszek


Absolwentka studiów I stopnia na kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej o specjalności Tancerz -choreoterapeuta na AWF w Poznaniu oraz studiów II stopnia na kierunku choreografia na Akademii Muzycznej w Łodzi, a także kursu Choreografii Eksperymentalnej Centrum w Ruchu w Warszawie i I i II stopnia Studium Pedagogicznego na AM w Łodzi. Brała udział w Międzynarodowym Programie Tanecznym Vertigo Dance Company w Jerozolimie w Izraelu oraz ukończyła Międzynarodowy Program Tańca Współczesnego w szkole Nuova Officina Della Danza w Turynie we Włoszech. Zwyciężczyni międzynarodowego konkursu Solo Dance Contest 2021 w ramach 13. Gdańskiego Festiwalu Tańca za pracę „illusions of shameless abundance”. W 2021 roku jej praca „walczyka w dwóch aktach” została wyróżniona na konkursie choreograficznym do muzyki kompozytora polskiego ZAIKS, a fragment jej spektaklu „Holy Melancholy” wygrał konkurs choreograficzny organizowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca My Dance w Tarnowie 2022. Współzałożycielka Teatru Tańca Nieznany, działającego od 2018 roku na terenie Poznania. Od 2021 roku współpracuje z Teatrem Nowszym, z którym współtworzyła spektakl Blisko Tomasza Ciesielskiego. Autorka choreografii do spektaklu „PO” w koncepcji Sary Kozłowskiej, który realizowany był w ramach II edycji konkursu Szklarnia_Inkubator Teatralny (Przestrzenie Sztuki Łódź). Oprócz tego Katarzyna regularnie realizuje się poprzez udział w wielu produkcjach teatralno-tanecznych oraz komercyjnych (na przykład udział w teledysku Brodki – Game Change, Ofelii – Słony Kiss), zarówno jako tancerka jak i choreografka. W swoich praktykach ruchowych pracuje głównie improwizacją, szeroko pojętym językiem tańca współczesnego, a także z wrażliwością na własne ciało i procesy w nim zachodzące oraz przepływem informacji płynącym z relacji umysł-ciało.

Kacper Szklarski


Tancerz, freelancer. Przez 5 lat uczył się na Wydziale Teatru Tańca. Tańczył w takich spektaklach jak „We are the revolution” w choreografii Pauliny Będkowskiej, „Schatten” w choreografii Eriki Silgoner, „Urban Creatures” w choreografii Sebastiana Matthiasa, „Firebirds” w choreografii Ivana Alboresi, „The Symphony of The Whispering Walls” w choreografii Eriona Kruji, oraz “DRAMA” w choreografii Constanzy Macras i zespołu Dorky Park. Z powyższymi spektaklami miał szansę tańczyć na scenach Szwajcarii, Włoch, Polski, Niemiec, Portugalii, Chorwacji oraz Grecji. Oprócz tego cały czas się doszkala, biorąc udział w warsztatach u najlepszych europejskich choreografów i choreografek. Jego solo „not now, not here” zostało wyróżnione przez Jury w trakcie konkursu SoloDuo, a jego poszerzona wersja „not now, not here, maybe never” dostało I nagrodę w konkursie 3…2…1… Taniec! w Krakowie.

Duet on cello, piano & a heartbeat


Praca jest poetycką opowieścią o traceniu, próbą uchwycenia melancholii związanej z przemijaniem, w której przeszłość i teraźniejszość splatają się ze sobą.

Choreografia, wykonanie: Kacper Szklarski, Katarzyna Leszek

Kostiumy: Klaudia Ostrega

Bilety:

WSTĘP WOLNY na wszystkie spektakle i wydarzenia. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

Skip to content