3×20 A. Bożek-Muszyńska, J. Chitruszko, M. Kiwak, A. Piotrowska i I. Trybuła

Data:  02.06 godz.19:00 | Czas trwania: 60 min.
Miejsce: SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10
UWAGA: Podczas spektaklu występuje dobrowolny kontakt artystów z publicznością.

O SPEKTAKLU


“3×20” to spotkanie improwizowane artystów różnych dziedzin sztuki z aktywnym udziałem publiczności. Spektakl jest poszukiwaniem odpowiedzi na pytania, w jaki sposób włączyć widza w aktywne działanie oraz jak wykreować przestrzeń do tego, by mógł swobodnie przejść od obserwacji do partycypacji?


Aleksandra Bożek-Muszyńska
Performerka, choreografka, trenerka biznesu i filolożka. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015-2017 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Intensive Course w SNDO w Amsterdamie oraz beneficjentka programu Global Practice Sharing w Movement Research w Nowym Jorku. Absolwentka kursu Choreografii Eksperymentalnej II organizowanego przez warszawskie Centrum w Ruchu. Jej prace były prezentowane m. in. w Berlinie, Budapeszcie, Filadelfii, Nowym Jorku, Warszawie i Wiedniu.  W 2017 roku wraz z Hanną Bylką-Kanecką założyła kolektyw Holobiont, którego celem są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. W swoich pracach bada granice między prostotą i naiwnością, prezentacją i facylitacją oraz znajdowaniem schematów i łamaniem ich. Aspekt wizualny oraz swoiste poczucie humoru są charakterystyczne dla jej prac. Jej ciało reaguje bardzo dobrze, kiedy może robić to, co lubi.

Joanna Chitruszko
pedagog, tancerka, performerka, producentka, kuratorka, instruktor tańca współczesnego, animatorka kultury, organizatorka wydarzeń związanych z tańcem. Od roku 1995 tancerka wielu nagradzanych projektów i spektakli Teatru Tańca Projekt w Białymstoku, w latach 2000-2003 tancerka Teatru Tańca Alter w Kaliszu. Uczestniczka wielu warsztatów, projektów i performansów. Współpracuje i tworzy z Anną Piotrowską – spektakle m in. Kwadrat w szafie, Zmianaa pogody, Przy_przy, Kompozycja trzecia rzeczywistość, pokazywana w ramach Polskiej Sieci Tańca 2019, zrealizowała z Karoliną Garbacik – spektakl Matylda R. oraz Agatą Życzkowską i Wojciechem Grudzińskim Darklena. Członek zarządu Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca, które do tej pory zrealizowało wiele projektów z dziedziny kultury. Od 2008 roku Dyrektor Festiwalu Kalejdoskop. Współpracowała m. in. z Fundacją Kino Tańca i Fundacją Ciało Umysł. Kurator Sceny Tańca Studio w Warszawie organizowanej przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Teatr Studio(wrzesień 2018, październik 2019). Pomysłodawczyni projektu “Zanurzeni” realizowanego w ramach Przestrzeni Sztuki Białystok 2021.

Monika Kiwak
Choreografka, pedagog, improwizatorka w spektaklach dla rodzin oraz dla dorosłej publiczności. Korzysta z praktyk nowej choreografii i podejścia Body Mind Centering.

Anna Piotrowska
Doktor w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie rytmiki i tańca, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, tancerka, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca – eferte, założycielka “mufmi” w Warszawie (1995 r). Od 1996 r. stworzyła 120 autorskich choreografii i przedstawień. Obecnie dyrektorka Teatru Rozbark i prodziekan Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Ilona Trybuła
Tancerka, improwizatorka, choreograf, wykładowca akademicki. Absolwentka gdańskiej Szkoły Baletowej i Akademii Muzycznej w Warszawie.  Pracowała na Warszawskim Uniwersytecie Muzycznym, w Szkole Aktorskiej Machulskich, Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu AST Kraków, obecnie w Zakładzie Tańca Akademii Muzycznej W Katowicach, prowadząc zajęcia treningu fizycznego, świadomości ciała oraz improwizacji. Improwizacja jest osią działań, na polu  badań, edukacji, twórczości, prezentacji, animacji, upowszechniania. Autorka ponad 30 spektakli improwizowanych. Współpracuje regularnie z muzykami polskiej sceny improwizowanej.

Koncept: Aleksandra Bożek-Muszyńska i Zofia Tomczyk
Kreacja i wykonanie:
Aleksandra Bożek-Muszyńska
Joanna Chitruszko
Monika Kiwak
Anna Piotrowska
Ilona Trybuła

fot. Marta Ankiersztejn
fot. Marta Ankiersztejn

Bilety:

Przedsprzedaż (online):

ulgowy: 15 zł
normalny: 20 zł
karnet ulgowy na 5 spektakli: 60 zł
karnet normalny na 5 spektakli: 80 zł

Bilety ulgowe dla uczniów, studentów, emerytów za okazaniem ważnej legitymacji bezpośrednio przed wejściem na widownię. 

Sprzedaż stacjonarna (1h przed każdym spektaklem, płatność tylko gotówką): 

ulgowy: 20 zł
normalny: 25 zł
karnet ulgowy na 5 spektakli: 80 zł
karnet normalny na 5 spektakli: 100 zł

Bilety ulgowe dla uczniów, studentów, emerytów za okazaniem ważnej legitymacji bezpośrednio przed wejściem na widownię.

Skip to content